Rosteme společně

Sova létá ve vesmíru: získali jsme
Flight Heritage

09. července 2024 Sova létá ve vesmíru: získali jsme <br>Flight Heritage

Společnosti CS3 Electronics Development LLC jsme pomohli s výrobou konstrukce pro VKV lokátor a sledovací přístroj s názvem OWL
(Orbital Whereabout Locator), který má okamžitě lokalizovat
kosmické prostředky, jejich trajektorii a aktuální stav.

 

11. listopadu 2023 odstartovala mise EnduroSat Platform 5. Raketa Transporter-9 společnosti SpaceX vynesla na oběžnou dráhu Země celkem 113 CubeSatů, mezi nimi také 3U CubeSat s přístrojem OWL.

Cílem projektu, který vzniknul pod záštitou ESA (European Space Agency) byl vývoj a test systému pro usnadnění identifikace družic v počáteční fázi nasazení a pozdější podpory mise pomocí údajů o poloze a sledování družic.

V případě, kdy družice nefunguje, usnadňuje OWL stahování dat, která mohou poskytnout náhled na řešení problému (např. nesprávný tepelný návrh nebo nedostatečná energetická bilance). Vývojáři také těží z toho, že nemusí vytvářet samostatné systémy pro GNSS a měření úhlové rychlosti družice, protože OWL všechny tyto funkce obsahuje.
Přístroj je navíc schopen pracovat nejen z napájecího vedení přicházejícího z družice, ale má také vlastní interní baterii.

Zajištění Flight Heritage u renomované společnosti, jako je C3S Electronics Development LLC, je pro ONE3D zásadním krokem. Potvrzuje naše schopnosti ve vysoce rizikovém kosmickém sektoru, ale také otevírá nové obzory pro budoucí projekty a spolupráci.
Tento úspěch je jasným důkazem našich odborných znalostí, spolehlivosti a ambicí být v čele kosmických technologií.

Sova létá ve vesmíru: získali jsme <br>flight heritage

Další články

Nenechte si uniknout aditivní novinky

Jednou za 3 měsíce aktuální články, nové případovky a zprávy z oboru.
Přihlaste se k odběru!